August 12, 2018

Ľudia, premýšľajte pri výbere trénera!

Táto téma ma trápi už veľmi dlho, no v posledných mesiacoch to prerástlo do potreby napísať o tom. Ľudia zlatí, čím premýšľate keď si vyberáte trénera?! A vážení tréneri, kde je štipka chochmesu keď príde človek, ktorý netuší?!

Navštevujem rôzne športoviská, vonkajšie ihriská, fitnescentrá a iné zariadenia kde sa cvičí a veľmi často mám možnosť vidieť, ako cvičenec a tréner spolu absolvujú tréningovú jednotku čo je v poriadku, no náplň nie je v poriadku. Vidím, ako tréner dáva cvičencovi cviky, o ktorých nemá ani tušenie ako sa majú vykonávať, pretože sám v živote niečo podobné ,v tom lepšom prípade iba vyskúšal. Cvičenec sa trápi, niekedy aj hovorí trénerovi že mu to nejde, že sa necíti dobre pri vykonávaní pohybu. Tréner, nie len že mu to ani neukáže ale miesto toho aby dal ego bokom a nechal cvik tak cvičenca povzbudzuje k výkonu. Tá smiešna avšak nie vtipná časť je, že tento “tréner” ešte nervózne postáva a pozoruje či niekto z okolia náhodou nesleduje toto trápenie, pretože… Haloooo, keď cvičíš zle, je to naozaj vidieť.

Povedzte mi niekto, čím premýšľate keď prídete za človekom, ktorý sa venuje cvičeniu vo fitness centre, kulturistike a vy od neho chcete kruhový tréning, vzpieranie, box alebo podobné absurdné veci?! Alebo prídete za človekom čo trénuje s vlastnou váhou a poviete mu, že vy chcete železo nie “takéto teplošiny” ?! Kupuje si niekto z vás na jazdenie po meste tatrovku? Chodíte do mäsiarstva aby vám zašili šaty? Pýtali ste si od svojho lekára vyháňanie diabla? Žeriete parkety a na zemi máte banány?

Ak sa toto niekoho náhodou dotklo, tak vôbec ale vôbec ma to nemrzí a mali by ste sa zamyslieť ako narábate so svojím životom !

Dnes už v každom fitness centre na nástenke máte ponuku služieb jednotlivých trénerov alebo si ich rovno viete nájsť na sociálnej sieti, kde sa o nich dozviete viac..

Vy idete zveriť svoje telo, zdravie, čas a investovať nemalé množstvo peňazí do svojho tela. Telo máte jedno a treba sa oň starať. Ako dlho ste si vyberali auto? Presne, auto ktoré vymeníte za život aj 3,4,5…krát. A trénera, ktorý vám má pomôcť starať sa o telo si vyberiem za 5 min. Tlieskam, tlieskam v stoji. .. Ste nároční pri výbere kvalitnej reštaurácie, chcete najlepšieho barbera, ešte lepšiu pedikérku, vždy očakávate najlepšín servis. Tak buďte rovnako nároční aj pri výbere trénera. Služba=Služba

Teraz, keď už som naložil na túto ľudskú hlúposť (áno viem, že je nekonečná), nezostanem iba v tejto rovine. Hneď otváram druhé okno v počítači a píšem návod “Ako si vybrať trénera”.

Comments are closed.