January 31, 2019

Nie je dôležité ako tvrdo trénuješ, ale ako pri tom vyzeráš !


Čím hlbšie padám do králičej nory, tým viac ma zaujíma aká je hlboká.

Skutočný tréning je veľmi zradná záležitosť. V jednej chvíli si myslíš že len tak pričuchneš a občas si činku ohmatáš. Postupne ale zisťuješ že toho ešte hrozne veľa nevieš, ale chceš vedieť. Ponáraš sa hlbšie do otázok mobility, sily, techniky. Hladáš články, tréningy, semináre, workshopy, videá...

Nie nepotrebujem trhnúť nad hlavu 150kg. Nepotrebujem spraviť dvojité salto s tromi vrutmi. Nepotrebujem ani balancovať na palci pri zdvíhaní tehotnej hrošice jednou rukou. Nepotrebujem ani zvládnuť všetky pozície v kamasútre.

Zaujíma ma pohyb, jeho ladnosť, plynulosť, efektivita a estetickosť. Páči sa mi s akou ľahkosťou gymnasti vykonávajú fyzikálne až nemožné kreácie. Páči sa mi ako majstri kettlebellu s ťažkým kusom železa doslova tancujú v zložitých zostavách z ktorých miestami až bolí hlava ak sa ich snažím napodobniť. Páči sa mi ako špičkový atléti prekonávajú svoje limity a pritom vyzerajú ako keby si práve len odskočili dať poobedný joging do parku.

Moje motto znie : Nie je dôležité ako tvrdo trénuješ, ale ako pri tom vyzeráš!

Je jedno či si stolár, tesár, tréner, atlét, programátor, či kuchár. Keď svojemu umeniu rozumieš, robíš ho vytrvalo, poctivo, dlho a dobre, tak to bude skoro vždy vyzerať že to je úplne jednoduché. Celý proces bude pôsobiť ako hra, symfónia a výsledný produkt bude krásny, na pohľad bezchybný. Keď je niekto majstrom v tom čo robí, je to vždy krása sledovať. Lebo keď to robíš dobre, ono to aj dobre vyzerá.

Comments are closed.