November 14, 2018

Pre koho je Tréning 2.0 určený ?

Prečo by ťa mal zaujímať projekt tréning 2.0 ?

Vo svojej podstate pre nič a pre všetko zároveň.
Na fotke som ja, tri roky dozadu. Mal som k svojej váhe obrovskú silu, či s činkou alebo s vlastnou váhou. Čím som starší, tým viac si uvedomujem ako dôležité je pracovať s telom efektívne a využívať tak aj každý KJ našej energie. Za tri roky som ušiel cestu dlhšiu ako za celé predošlé obdobie. Absolvoval som mnohé školenia, sledujem a diskutujem s ľuďmi, ktorí sa venujú pohybu, sám som si riešil mnohé zdravotné problémy.

Učinil som obrovské zistenie. Sú tu ľudia, ktorí s vami, najčastejšie po úraze, prejdú úplné začiatky pohybu. Sú to najčastejšie rehabilitačný pracovníci či fyzioterapeuti. Potom je druhá skupina ľudí, ktorí majú dostatočné vzdelanie a prax pre trénovanie relatívne zdravých ľudí.
Supermasívne tu ale absentuje platforma, pre bežného človeka. Každý z nás má zdravotné obmedzenia, poúrazové obmedzenia, vrodené obmedzenia a mnohé iné obmedzenia.

Bežný človek, je človek veľmi špecifický s potrebou špecifického tréningu. Všetci sa nevyhnutne potrebujeme hýbať a hýbať sa správne !
Tréning 2.0 je tréning, kde chceme poznať každého našeho cvičenca menom. Chceme vedieť aké máš obmezdenia, chceme vedieť akú máš prácu, aký máš život. Chceme vedieť ako ti môžeme pomôcť a chceme to urobiť. Pohyb je podstata nášho bytia a v dobe kedy väčšina z nás len sedí či leží je pohyb terapia.

Cieľom projektu je osloviť všetkých, ktorí sa hýbu a chcú sa hýbať lepšie, ktorí sa nehýbu a nevedia začať, ktorím robí pohyb problém, či tým ktorí sa chcú posunúť na ďalší level.
Zrejme nebudeš odchádzať z každého tréningu spotený ako po maratóne, ale to nie je ani cieľom. Chceme odovzdať kvalitný pohyb, tréning podporujúci zdravý a funkčný pohybový aparát. Rôzne zameranie tréningov má zabezpečiť vyváženosť zaťaženia tela. Rovnováha sily, flexibility, koncetrácie, kontroly a sústredenia je totižto kľúčová k tomu aby sme napredovali.

Začínam tento projekt spoločne s dlhoročným kamarátom, fanatikom do trénovania a pohybu Lukášom Grancom. Poznáme sa od detským čias zo spoločných tréningov karate. Za jeho kvality hovoria ako jeho videá, na ktorých stvára neuveriteľné veci, tak aj vzdelanie ktoré má za sebou. Ak náš projekt osloví dostatok ľudí, určite neostaneme iba dvaja a budeme radi keď sa k nám pridajú aj ďalší kvalitní tréneri.

Comments are closed.