January 6, 2019

Začal/a si cvičiť a všetko ťa bolí a si unavený/á?

Začal/a si cvičiť a všetko ťa bolí, máš menej energie ako predtým, času a peňazí tiež ubudlo?!
Teš sa!

Si na dobrej ceste k úspechu. Nič na svete nie je zadarmo a inak tomu nie je ani s telom po akom túžiš. Každý začiatok je ťažký, vyčerpávajúci a plný neistoty. No najdôležitejšie čo musíš urobiť je vytrvať. Je úplne normálne a prirodzené že ťa všetko bolí a máš menej energie! Veď tvoje telo si zvyká na úplne nový denný režim. Možno je to na oko zanedbateľný výdaj energie štyridsať minút poflakovania sa po fitku. No pre tvoje telo je to obrovská zmena na ktorú sa adaptuje. Musí sa naučiť inak rozložiť energiu počas dňa, dochádza k chemickým procesom v tele v niekoľkonásobne vyššom množstve ako doteraz a a čo je "najstrašnejšie" tvoje telo začína budovať svalovú hmotu.

Áno milé dievčatá aj vaše telo začne budovať svalovú hmotu. Lebo keď si doteraz nič nerobila iba sedela na tej fajnej prdeli a zrazu sa začneš hýbať, telo trochu prirobí svaloviny aby si sa nerosypala. Nerob paniku, nebude z teba žiadna chlapina. To je mega mýtus ktorý si idú ženy a nitko nevie prečo. Pokiaľ nebudeš aplikovať stereoidy a štopkať sa jak hus tak ti nič také nehrozí.

Takže teraz prežívaš to najkrajšie obdobie v procese cvičenia. Ak vydržíš, tak po pár týždňoch sa už budeš cítiť lepšie. Budeš mať viac energie. Objaví sa možno sval na bicepse. Zodvihne sa ti o trošku tá padnutá prdel. Dokážeš sa napriamiť. Vynesieš dva kompóty z pivnice na druhé poschodie bez prestávky a tak podobne.
Tá bolesť sa až tak úplne nestratí, lebo ako silnieš a nanberáš kondíciu, tak aj tvoj mozog chápe že aby si sa opäť zlepšil/a musíš trošku viac zamakať a teda opät sa tak trošku "rozbiješ" a potom máš svalovice. Krásne je, ale že na začiatku v prvých mesiacoch cvičenia môžeš pozorovať posun vpred prakticky z tréningu na tréning. Ako silnieš, ako meníš svoju postavu, ako zvládneš viac. Po pár mesiacoch sa ťa kolegovia v práci začínajú pýtať či cvičíš lebo sa ti nejak mení postava. Už sa ti aj blízky kamaráti prestávajú posmievať ale skôr ťa začnú obdivovať. Mamka ťa tiež prestane nútiť jesť každú nedeľu vyprážaný rezeň a nikomu nepríde divné že si objednáš radšej steak ako pizzu.

Preto ťa chcem povzbudiť ! Užívaj si toto krásne obdobie tvojeho prerodu a buď tým 1% zo všetkých čo začali, ktorý/á to dotiahne do víťazného konca!

 

PS: Nebojte sa ísť do fitness centier, nebojte sa hýbať sa! Hlavne si nájdite informácie, vyhladajte odborníka, nechajte si poradiť. Zvýšite tým šancu na úspech tak minimálne o ďalších 100%.

Comments are closed.