October 9, 2017

Flexibilita

Kult tela je fenomén, ktorý posledné roky valcuje spoločnosť zo západu,, smerom na východ stále viac a viac.
Mnoho ľudí začalo trénovať, ich telá sú vyšportované a na oko silné a pekné. Skúsenému oku však neuniknú disbalancie a po bližšom pozorovaní skrátenie svalov a slabosť stredu tela.
Tiež som zanedbával regeneráciu a kompenzácie a ocitol som sa v začarovanom kruhu zranení a neschopnosti sa posúvať. 
Iba pružné, vyrovnané telo, ktoré sa pohybuje správne môže napredovať. Preto je dôležité sa zamerať na odstránenie nesprávnych pohybových stereotypov a dostatočnú flexibilitu. Momentálne aj moje vzdelávanie je v pomere 2:1 zdravotné : fitness kurzom, pretože som pochopil, že iba správny pohyb je efektívny pohyb.
Najlepším spôsobom je správny a dostatočný strečing, cvičenia ako joga, pilates, sm system, dns metóda a určite by som ich našiel viac. Pri týchto typoch cvičenia sa dbá na správnu techniku a aktiváciu svalov stredu tela.
Doplnenie alebo zamenenie jednej tréningovej jednotky za takéto cvičenie (týždenne), vás po pár týždňoch príjemne prekvapí.

PS: Určite ale odporúčam najprv absolvovať niekoľko hodín súkromne s inštruktorom pre správne naučenie sa základných pohybov. Nezabudnite, že je dôležité čo to si zistiť o vašom inštruktorovi, lebo je rozdieľ trénovať pod skúseným diplomovaným fyzioterapeutom a pod človekom, ktorý ešte včera pracoval v kancelárii.

Comments are closed.