May 22, 2018

Rady Active a Športová konferencia

Cez víkend som sa bol opäť vzdelávať. Vymenil som slnečné lúče a chill v záhrade za aulu a školiace stredisko.

V sobotu sme začali konferenciou Zdravo a Fit a v nedeľu sme pokračovali kurzom pod vedením veľkej osobnosti na poli slovenského fitness, Radovanom Grgeľom - Funkčná sila s kettlebell.

Sobotňajšia konferencia bola viac o rozšírení si vedomostí a zozbieraní pár dobrých postrehov či rád. V priebehu dňa sa vystriedali viarecí prednášajúci, s rôznymi témami a v krátkych prednáškach nám priblížili témy, ktorými by sme sa mohli v budúcnosti zaoberať. Určite odporúčam každému, kto sa chce vzdelávať v tejto oblasti. Je dobrým odrazovým mostíkom pri výbere ďalších kurzov či workshopov.

Prípájam aj program tejto konferencie.

V nedeľu už od relatívne skorého rána sme započali školenie Funkčná sila s kettlebell pod vedením Rada Grgeľa a Michala Lakatoša. Školenie bolo na vysokej úrovni. Veľa cenných a potrebných informácií, ktoré ocení nie len tréner ale aj bežný cvičenec, ktorý sa chce naučiť niečo nové.

Bol som veľmi rád, že mnohé poznatky pre mňa neboli cudzím pojmom a pravidelne ich aplikujem do tréningov.

Chalani boli skvelí, reagovali na každú poznámku a mnoho krát sme urobili v rámci prednášky odbočku aby sme si problematiku priblížili. Oceňujem aj množstvo zdrojov, ktoré nám sprístupnili a nechali nám zoznam zdrojov snáď na päť rokov štúdia.

Veľmi zásadne ma zasiahli názory ohľadom fyziologických daností každého jedinca a s tým spojená citlivá téma vhodnosti jednotlivých cvičení. Potešilo ma, že myšlienky ktoré prechovávam v hlave už nejaký ten piatok, mi potvrdili odborníci v obore na slovo vzatí. O tom ale napíšem už čoskoro...

Popoludní sa hlavne cvičilo. Predmetom boli TGU (turkish get up) a swing s kettlebell. Áno, dá sa celé poobedie stráviť tým, že robíte len dva cviky a verte mi, dalo by sa aj viac. Veľa nácvikov, naprávania, skúšania a pozorovania. Pre mňa nový a zásadný prístup ku kettlebell, náradiu ktoré tak veľmi obľubujem.

Celé školenie skončilo po vyčerpávajúcich desiatich hodinách. Všetci sme sa pofotili, nakŕmili sociálne siete, podebatovali a rozišli sa. Spolu s Lukášom (na fotke úplne vľavo) sme cestovali z Banskej Bystrice domov a viedli dlhú debatu o témach uplynulého víkendu.

Síce unavený, ale nabitý novými poznatkami začínam ďalší týždeň. Tých z vás, ktorých zaujíma viac čakám na mojich tréningoch...

Comments are closed.