October 9, 2017

Danova premena

Pred niečo viac ako dvoma rokmi ma oslovila mladá žena (Katka) s otázkou či by mohla u mňa dohodnúť tréningy pre svojeho manžela (Dano) ako darček. Súhlasil som, veď klient ako klient...

Vtedy som ešte netušil, že Dano bude jeden z mojích najväčších úspechov a nie len klient, ale aj kamarát.

Na prvý tréning prišiel uponáhlaný pánko, naprataný do nového tréningového oblečenia, ktorý po troch minútach chôdze, šiestich kľukoch a deviatich drepoch skoro umrel a ja som myslel, že možno už nepríde.

Na druhom tréningu absolvoval merania, ktoré nám ukázali percento tuku šplhajúce sa k tridsiatim percentám. Bavíme sa už o obezite.

Na treťom tréningu som Dana uisťoval, že časom počas cvičenia aj pokecáme...o živote, o autách, o babách. Až po čase mi povedal, že si vtedy myslel že som pekný kokos. Vtedy mi to nepovedal, lebo zrovna lapal po dychu.

Postupne sa však Dano vnáral do sveta pohybu a stalo sa mu to drogou. Napriek veľmi dynamickému pracovnému nasadeniu si vedel urobiť čas a dobehnúť na tréning. Obliecť tréningové handy, vypnúť hlavu a zničiť sa. Ako väčšina z nás vie, správny tréning je iba jedna tretina úspechu. Ten zvyšok sa deje mimo tréningu.

Dano má to šťastie, že má super manželku (ako sám hovorí) Katku, ktorá mu v tomto smere bola najväčšou oporou ako sa len dá. Mal som možnosť sám ochutnať niektoré z jej bezmúčnych jedál, či bezcukrových koláčov a bolo to vždy výborné. Dano s Katkou majú dve deti a pracujú. Pred Katkou klobúčik dole, že mu vždy pripravila zdravé, chutné a nutrične vyvážené jedlo kým on pracoval dlho v kancelárii a tiež zbaliť tašku na tréning kým sa on ponáhľal so služobnej cesty.

Na fotkách je Danova premena po zhruba jednom roku od prvého tréningu. Pri meraniach sme namerali podiel telesného tuku pod pätnásť percent. Vedľajšie účinky zmeny životného štýlu : omladnutie, tri krát zmenený šatník o veľkosť smerom nadol, väčšie sebavedomie, aktívnejší život, fyzická potreba cvičiť, dobrá nálada, zlepšenie práce metabolizmu. Túto formu si Dano aktuálne aj drží , čo znamená že je to viac ako dva roky od začiatku.

Z klientov ako Dano sa časom stáva dobrý známy ba priam kamarát. Veľa krát sme spolu absolvovali cheat meal (zakázané jedlo), pifko, či dokonca koncert. Dano mi taktiež pomohol za čo som mu vďačný a dúfam že som mu dal viac ako len tréningy a lepšiu postavu.

Už netrénujeme spolu tak pravidelne, bez problémov si zaskočí aj na skupinové cvičenia či iné vonkajšie aktivity. Vždy som sa snažil nie o to aby schudol, ale aby sa správne hýbal, mal z pohybu radosť a jedného dňa mohol robiť vlastne čo len chce. Myslím že sme cieľ naplnili a vždy sa poteším keď ho vidím trénovať.

Comments are closed.